****dog residenc ,minden ami kutya*****

itt minden meg van ami kutya ez a dog residenc




Sealyham terrier


Leírás: 
Kis termetű, megnyerő külsejű kutya. Különösen a feje kedves és mulatságos, nagy dús szakállt és szemöldököt visel. Szeme sötétbarna. Füle lelóg. Háta, ágyéka csaknem vízszintes. Végtagjai rövidek, izmosak. Farkát felfelé tartja, kurtítják. Szőrzete durva, drótszerű, hosszú. Színe leggyakrabban fehér vagy citromsárga, illetve szürkésvörös – kékesszürke és vörös vagy fakó, esetleg barna vagy bronzszínű jegyekkel a fején és a fülén.

Tulajdonságai: Kicsi termete ellenére szívós, bátor, kemény, ugyanakkor értelmes, tanulékony, játékos.

Alkalmazása: Vidravadászatra tenyésztették ki. Manapság azonban kizárólag kedvencként tartják.

Marmagasság: maximum 30 cm

Testtömeg: maximum 8-9 kg

Alomszám: 3-6 kölyök

Várható élettartam: 10-14 év




skót terrier


Leírás: 
Hosszú testű, rövid lábú kutya. Feje elég nagy, jellegzetes szakállt visel. Szeme sötétbarna, füle feláll. Háta viszonylag rövid, ágyéka széles, mellkasa közepesen mély. Végtagjai rövidek, erős csontozatúak. Szőrzete dús, hosszú, kemény. Színe fekete, vas-, ill. acélszürke, olykor barnás árnyalatokkal, ill. homoksárga.

Tulajdonságai: Meglehetősen végletes természetű: tüzes, kötekedő, olykor kifejezetten harapós, ugyanakkor játékos, kezes, szeretetre méltó.

Alkalmazása: Eredetileg kotorékebként tevékenykedett a skót felvidék rideg tájain. Manapság elsősorban szobakutya és kiállítási kedvenc.

Marmagasság: 25,5-28 cm

Testtömeg: 8,5-10,5 kg

Alomszám: 3-5 kölyök

Várható élettartam: 10-14 év


skye terrier


Leírás: 
Feltűnő megjelenésű, kis termetű kutya. Különösen a feje lenyűgöző, bozontos szőrzetével, nagy füleivel. Szeme sötétbarna, füle rendszerint feláll, olykor előrebicsaklik. Teste nagyon hosszú és szinte a földet súrolja, legalábbis ezt a benyomást kelti dús, hosszú – 10-20 cm-es – szőrzete miatt. Farka lelóg, ugyancsak dús szőr borítja. Színe ezüstszürke vagy kékesszürke, fekete tűzéssel.

Tulajdonságai: Mindig tettre kész, élénk, energikus, kissé makacs, idegenekkel szemben barátságtalan.

Alkalmazása: Rágcsálókat pusztított hajdanában, később rókára, nyestre, borzra, vadmacskára vadásztak vele. Manapság kedvencként tartják.

Marmagasság: 23-25 cm

Testtömeg: 10-12 kg

Alomszám: 4-6 kölyök

Várható élettartam: 10-14 év



westie


Honnan jött?

     A west higland white terrier eredetéről sok legenda kering. Vannak, akik úgy tartják, hogy a westie-k a XVI. században kerültek Skóciába a spanyol flotta hajótöröttei révén. Tény, hogy 1588-ban II. Fülöp spanyol király minden addiginál nagyobb flottát toborzott össze, hogy leigázza az ellenséges Angliát. Az Armadának keresztelt hajóflotta azonban az időjárás viszontagságai miatt elsüllyedt, még mielőtt harcba szállhatott volna az angol csapatokkal. A kalandos legendák kedvelői szerint ekkor menekültek ki a hajóroncsokról a szigetországba azok a kis fehér kutyák, amelyeket ma west highland white terrierként ismerünk.
     A megható, drámai történettel szemben azonban sokkal valószínűbb, hogy a westie Argyllshire skót vadászainak tenyésztése nyomán született meg, századokkal később. Számos keresztezés révén fejlesztették ki a kutyát, céljuk pedig az volt, hogy minél tökéletesebb, az odúvadászatra használatos fajt hozzanak létre. (A terrier szó egyébként latin eredetű, és a terra, azaz föld szóból származik. Ezzel az elnevezéssel is nyilvánvalóvá tették a westie tenyésztői, hogy egy föld alatti, odúkban élő állatokat vadászó fajtát akartak kitenyészteni.) 
      A westie-re jellemző fehér szín, a tenyésztési folyamat során fejlődött ki, bizonyítva azt, amit már régebben is sejteni lehetett, hogy a nyugat-skóciai környezetben a különböző állatok nagyobb gyakorisággal szülnek fehér, vagy világos színű kölyköket. A tenyésztők úgy gondolták, ezekből a selejtes, albinó kutyákból soha nem lehet jó vadászkutya, így inkább az úgynevezett Earth Dog felé és a cairn típusú, színes Poltalloch terrier felé fordultak a tenyésztők amelyek egyébként nem sokban különböznek a jelenleg ismert westie-től. Ám a másodosztályú besorolás ellenére is nagy számban születtek fehér színű terrierek Skóciában, és lassacskán kiderült, hogy kitűnő vadászkutyák, valamint, hogy ugyanolyan vérszomjasan rohannak a nyulak és rókák után, mint színes rokonaik. 
     Jelentős változást a westie-tenyésztésben a múlt század hozott, amikor a poltalloch-i E. D. Malcolm ezredes úgy döntött, kifejezetten ezzel a fajtával kíván foglalkozni, és a westie széles körű nagy-britanniai népszerűsítését tűzte ki céljául. A véletlen is segített a változat életben maradásában, Malcolm ezredes ugyanis egy vadászaton összetévesztette kedvenc vörösesbarna kutyáját egy rókával, és lelőtte. Így a múlt század hatvanas éveitől kezdve a Malcolm-dinasztiában a westie fehér színe biztosította, hogy ne fordulhasson elő több ilyen tragikus vadászbaleset. A west higland terrier elnevezést is Malcomnak tulajdonítják a krónikák, ám saját bevallása szerint a munka javát apja és nagyapja végezte a westie tenyésztésében. 
     David Tattersal, a Westie című szakkönyv írója szerint egészen pontosan nem lehet megmondani, hogy valójában mikor is különült el önálló típusként a west highland white terrier. Csak annyi biztos, hogy régóta családi kedvenc, számos régi festmény ábrázolja a skót highlandeket, kis fehér kutyával. Ilyen például Sir Edwin Landseer, a híres viktoriánus művész 1839-es keltezésű "Büszkeség és Szemtelenség" című festménye.
      A westie kialakulásában három meghatározó vonal játszott szerepet: az ezredes Poltalloch terrierjei, Argyll grófjának fehér skye terrierjei, és a Fifeshire-beli dr. Flaxman fehér skót vagy aberdeen terrierjei. A doktor kutyái a feljegyzések szerint rendre minden alomban több fehér kiskutyát is ajándékoztak neki. Körülbelül tíz év múltán dr. Flaxman már úgy utalt ezekre a terrierekre, mint egy külön fajtára, melyet tudatosan tenyésztett tovább. Egy másik korabeli tenyésztő, George Clarke pedig egy hasonló fehér fajtát fejlesztett ki, melyet Roseneath terrierként ismerünk.
     Angliában az első terriereket is felvonultató kutyashow-t 1860-ban tartották, Birminghamben, az első skót kiállítást pedig 1871-ben rendezték meg Glasgow-ban, ám még majd' harminc évnek kellett eltelnie, hogy végül 1899-ben, a Crystal Palace-ban egy fehér skót terrier is ott legyen a kiállítás győztesei között. Az első olyan versenyt, amelyben már west highland white terrierek is eredményesen vettek részt, 1904-ben rendezték, az edinburgh-i Scottish Kennel Club Show keretein belül. Miután pedig 1904-ben megalakult a WHWT Club, majd 1906-ban a WHWT Club of England, a fajtát az angol Kennel Club 1907-ben elismerte teljes jogú kutyafajtaként, a londoni Crufts Show-n. Ezt követően pedig 1908-ban megalakult a The West Higland White Terrier Club of America is.
     Az elkövetkezendő háborús évtizedek viszontagságos időket jelentettek a westie-tenyésztők számára is. A második világháború végén aztán azok a tenyésztők, akik ragaszkodtak a még meglévő kevés kutyához, összefogtak, hogy újjáélesszék a fajtát: a legendás Mrs. Pacey a híres Wolvey kennellel, Miss Turnbull (Leal), Miss Write (Calunna), Mr. Beels (O'Petriburg), Miss Wade (Freshney), valamint Mrs. és Dr. Russel (Crubens).
     Sok idő eltelt azóta, hogy Malcolm ezredes díjnyertes kutyái, Morven és Kiltie elkönyvelhették első győzelmeiket és kivívták a hozzáértő közönség csodálatát. Az elmúlt száz év során a westie vadászkutyából átvedlett családi baráttá, de eredeti tulajdonságait, bátorságát, erős egyéniségét, büszkeségét és teherbíróságát mégsem veszítette el. Sőt, a westie, tulajdonságait tekintve évről évre mint a jó whisky érettebbnek és ezáltal értékesebbnek mutatkozik. A londoni Crufts kiállításon 1976-ban lett először westi a Best in Show, mégpedig a Kathleen Newstead által tenyésztett Ch. Dianthus Buttons. 
     Jelenleg a fajta már magasan vezeti az angliai terrier toplistát, és csak a Stafordshire Bull közelíti meg népszerűségét.

aredale


Gyerekkoromra nyúlik vissza a kutya iránti vágyakozás. Első saját kutyámat már fiatal felnőtt fejjel vehettem meg, Félix sok mindent megtanított nekem a kutyákról és az Airedale terrierekről.

Teljesen beleszerettem ebbe a nagyszerű fajtába de már ekkor nagyon megtetszett egy másik terrier fajta, a skót terrier. Mindeközben Airedale-im száma egyre gyarapodott de ma már az Airedale-ek mellett skót terrierek is szaladgálnak a házban. Bár az Airedale lényegesen szófogadóbb és kezelhetőbb, mint az önfejű Scottie-k, kutyáim békességben éldegélnek egymás mellett.

jack russel terrier

Származása: Anglia 

Fajtagondozó ország: Ausztrália 

Az eredeti érvényben lévő standard közzétételének a dátuma: 2000. október 25. 

Használat: Egy kitűnő munka terrier, amely alkalmas földalatti kotorékban történő vadászatra. Kiváló társ. F.C.I. 

Osztályozás: FCI III. Fajtacsoport: Terrierek 2. Szekció: Kisméretű terrierek. Munkavizsgára kötelezett.

A jack Russell terrier standardje (FCI)



Általános megjelenés Erőteljes, élénk és hajlékony munka terrier, jó karakterrel és mozgékony, középhosszú testtel. Fürge mozdulatai hangsúlyozzák átható, buzgó arckifejezését. A farok kupírozása szabadon választható. Szőrzete lehet sima, drótos vagy félhosszú.

Fontos arányok



A kutya összhatásában hosszabb mint magasabb

A test mélysége a martól a mellkas alsó széléig megegyezik a mellső végtagok hosszával, a könyöktől a talajig.

A mellkas körfogata közvetlenül a könyök mögött kb. 40-43 cm.

Viselkedés/ Jellem Élénk, éber, aktív terrier, átható, intelligens tekintettel. Merész és rettenthetetlen, barátságos, nyugodt önbizalommal.

Fej



Agykoponya 

Koponya : Lapos és mérsékelten széles, a szemek felé fokozatosan elkeskenyedő és az arcorri résszé vékonyodó.

Stop : Jól fejlett, de nem erősen hangsúlyozott. 

Arckoponya

Orrtükör : fekete. 

Fang : A fang hossza a stoptól az orrig rövidebb, mint a stop és a nyakszirtcsont közötti távolság.

Ajkak : feszesek és feketén pigmentáltak.

Álkapocs/harapás/fogak : Nagyon erős, mély, széles és erőteljes. Erőteljes fogak ollós záródással.

Szemek : Kicsik, sötétek, átható tekintettel. Semmi esetre sem kidülledők, a szemhéjak feszesek. A szemhéjak széle feketén pigmentált. Mandulaformájúak.

Fülek : nagyon mozgékony gomb- vagy lelógó fülek, a bőr jó szerkezetű.

Pofa : A pofaizomzat jól fejlett.

Nyak Erőteljes és tiszta körvonalú, a fejet egyenesen hordja.

Törzs



Téglalap alakú. 

Hát : Egyenes, a mar és a farktűzés közötti távolság kissé nagyobb, mint a marmagasság.

Ágyék : Rövid, erőteljes és jól izmolt.

Far : Inkább mély, mint széles, jó távolságra a talajtól, miközben a szegycsont a földtől és a martól egyforma távolságra helyezkedik el. 

A bordák a gerinchez közel jól íveltek, az oldalak felé laposabbak, miáltal a mellkas a könyök mögött két kézzel átfogható. A kerülete 40-43 cm.

Szegycsont: Határozottan a vállízület (a lapocka és felkar találkozása) előtt helyezkedik el.

Farok Nyugalmi állapotban lelóghat, mozgás közben azonban egyenesen, felemelve hordott. Ha kupírozott, a farok vége szemmagasságig ér.

Végtagok



Mellső rész

Váll : Jól hátra nyúló, nem izmokkal túlterhelt.

Felkar : Arányos hosszúságú és szögellésű, miáltal a könyök jól a test alatt helyezkedik el.

Mellső végtagok : Egyenes csontok a könyöktől a lábujjakig, elölről és oldalról nézve egyaránt.

Hátulsó rész

Erőteljes és izmos, a vállakkal arányos.

Térdizület : jó szögelt.

Csánkizület : Mélyen álló.

Hátulsó lábközép : Természetes álló testhelyzetben hátulról nézve párhuzamos.

Mancsok : Kerekek, kemény talppárnákkal, nem nagyok, mérsékelten ívelt lábujjakkal, sem kifelé, sem befelé nem fordulnak. 

Mozgás és járásmód Egyenes vonalú, szabad és ruganyos.

Bunda



Szőrzet : Lehet sima, durva vagy szúrós. Időjárásállónak kell lennie. Nem szabad megváltoztatni (trimmelni), hogy simának tűnjön. 

Szín : A fehérnek kell uralkodnia, fekete, cser vagy barna jegyekkel.

Nagyság és súly



Ideális marmagasság : 25 cm-tol (10 inch) 30 cm-ig (12 inch).

Súly : A súly 1-5 kg, a kutya méretének megfelelően, például egy 25 cm magas kutya kb. 5 kg, egy 30 cm magas 6 kg.

Hibák



A felsorolt szempontoktól való minden eltérés hibának tekintendő, melynek értékelését az eltérés mértéke és a terrier munkaképességére való befolyása határozza meg. Az alábbi hiányosságokra azonban különösen oda kell figyelni:

a jellegzetes terrier-tulajdonságok hiánya

harmónia hiánya, azaz bármely tulajdonság túlzott kifejeződése. 

erőtlen vagy hibás mozgás

hibás harapás

Bármely kutya, amely egyértelműen testi vagy viselkedési rendellenességet mutat kizárandó.

Utólagos megjegyzés:


A kanoknak két, szemmel láthatóan normálisan fejlett herével kell rendelkeznie, melyek teljes egészében a herezacskóban helyezkednek el.








Weblap látogatottság számláló:

Mai: 17
Tegnapi: 2
Heti: 17
Havi: 157
Össz.: 122 707

Látogatottság növelés
Oldal: 8 terierr
****dog residenc ,minden ami kutya***** - © 2008 - 2025 - dog-residenc-forever.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »